סמים ומזעור נזקים

בנוסף מוביל כיום את התחום של הנגשת מידע על מזעור נזקים בשימוש בסמים בקהילה הגאה תוך הבנה כי ישנה עליה מתמדת בשימוש בסמים קשים בקהילה הגאה בהשוואה לאוכלוסיה הכללית והבנה כי ישנם סמים ואורחות חיים ספציפים הנוגעים לשימוש ודורשים התייחסות מיוחדת. במהלך השנים עורך ד"ר צוקר קורסים בשיתוף מגן דוד אדום לעזרה ראשונה במסיבות, והרצאות רבות לקהל,לחברות , לגורמי מקצוע ולגורמי אכיפת החוק וכן יצירת חומרי מידע יחודיים שמהווים כיום בסיס ליצירת שיח על שימוש מושכל בסמים שיכול להציל חיים של משתמשים רבים.

סמי מסיבות: אלו הערבובים שיכולים להיות קטלניים

סמי מסיבות הפכו בשנים האחרונות ליותר ויותר נפוצים. רבים מהמשתמשים לעיתים אינם מודעים להשפעות של כל סם וסם, לכללי המותר והאסור, וכיצד להתנהג במצבי חירום. סביב מצעד הגאווה של שנת 2018 החל קמפיין שכלל בין היתר כתבה על הסמים השונים באתר YNET.

PARTY KEEPERS – קורס עזרה ראשונה לבליינים

בסוף שנת 2018 הושק לראשונה קורס ייחודי בשם PARTY KEEPERS שמטרתו להכשיר אנשים ללא כל ידע רפואי על הסמים השונים בשימוש בקהילה הגאה, מצבי הקיצון אליהם ניתן להגיע כתוצאה משימוש זה ומה הדברים הבסיסיים שניתן לעשות על מנת להציל חבר שסובל ממינון יתר. בנוסף הקורס התמקד בדרך הפניה למגן דוד אדום ומהם סימני האזהרה שדורשים עזרה חיצונית.

ריטלין – קוקאין במרשם רופא?

ריטלין הינה תרופה מצוינת להפרעות קשב וריכוז אך השימוש בה שלא בהתוויות לשמה נועדה ובעיקר כ"סם ממריץ" רק הולך וגובר, בעיקר בקרב נערים מתבגרים וכחלק מסצנת המסיבות. במינונים גבוהים ההשפעה של ריטלין דומה מאוד לאמפטמינים וקוקאין, בעיקר כאשר נעשה בה שימוש בהסנפה ובשילוב עם חומרים נוספים כמו אלכוהול. הרעלת ריטלין, המתרחשת בעיקר כאשר היא נלקחת במינונים גבוהים, עלולה להוביל למצבים מסכני חיים ולהפרעות פסיכיאטריות קשות. אם אתם נוטלים את התרופה חשוב שתהיו מודעים לתופעות הלוואי שלה ולצורך לבדוק מידי כמה חודשים מדדים כמו לחץ דם ודופק וכן לבצע בדיקת אק"ג. לפרטים נוספים בכתבה.

בואו נדבר על טינה (קריסטל מת')

בשנים האחרונות אנו נתקלים בעליה משמעותית בשימוש בקריסטל מת' המכונה בקהילה הגאה "טינה". מדובר בסם ממכר בצורה קיצונית, פי 3 יותר מקוקאין אשר 90% מהמשתמשים בו נוטים לחזור ולהשתמש בו גם אם עברו תהליך גמילה. הסם גורם לשינויים רבים בתנהגות של המשתמשים ואף פוגע במערכות רבות בגופנו. אז מה אנחנו יודעים על השימוש בטינה ולמה הוא כ"כ מסוכן?

עושים נכון – פודקסט על מזעור נזקים בשימוש בסמים

בשנים האחרונות אנו נתקלים בעליה משמעותית בשימוש בקריסטל מת' המכונה בקהילה הגאה "טינה". מדובר בסם ממכר בצורה קיצונית, פי 3 יותר מקוקאין אשר 90% מהמשתמשים בו נוטים לחזור ולהשתמש בו גם אם עברו תהליך גמילה. הסם גורם לשינויים רבים בתנהגות של המשתמשים ואף פוגע במערכות רבות בגופנו. אז מה אנחנו יודעים על השימוש בטינה ולמה הוא כ"כ מסוכן?

מדברים על כמסקס – עם המרכז הישראלי להתמכרויות

ראיון אישי עם פרופ' שאול לב רן , מנהל המרכז להתמכרויות הנוגע בשימוש בסמים בקהילה הגאה לרבות השימוש בסמים סביב קיום יחסי מין והסמים השונים המעורבים. במהלך הראיון ד"ר צוקר מדבר ארוכות על כל סם וסם ומדגיש את הבעיתיות שבשימוש בסם הקריסטל מת' (טינה)

MMC – השורף, הדוקטור – מה צריך לדעת?

MMC הוא אחד הסמים הסינטתיים הנפוצים ביותר בשימוש בישראל בשנה האחרונה, מדובר בסם ממריץ אשר יש לו מספר נגזרות שלעתים מתקשים להפריד בינם, ומתוך ההבנה כי מדובר בסם שהשימוש בו יכול להיות מסוכן ביותר חשוב להבין את ההשפעות, הסיכונים והערבובים המסוכנים ביותר.

ג'י, ג'ינה, GBL או "סם האונס" - כל מה שצריך לדעת על GHB

עיצוב ללא שם (26)
הוא הומצא בצרפת כחומר הרדמה והתגלה כלא יעיל. בשנות ה-80 הוא נמכר למפתחי גוף כחומר מחטב, עד שהתגלה האפקט שלו כסם מסיבות והוא הוצא מחוץ לחוק. מבלי לעודד שימוש בסם, קיימת הבנה שמדובר באחד הסמים הנפוצים בקהילה הגאה ולכן חשוב להבין – מה ההשפעות, מה הסיכונים ואילו שילובים עלולים להיות מסכני חיים.

2C-B כשאמפתיה ופסיכדליה מתחברים

2C-B המכונה בפני בליינים טוסי חדר ב-3 השנים האחרונות לסצנה כסם מסיבות. גלגוליו של הסם, מה צריך לדעת, ממה להזהר, ומה הקשר לדוסה?

קטמין

הוא מוכר בעיקר כסם הרדמה, משמש כיום גם לטיפול בדיכאון משמעותי ופופולרי במיוחד בחיי הלילה. מבלי לעודד שימוש בסם, מדובר באחד הסמים הנפוצים בקהילה הגאה ובכלל ולכן חשוב להבין – מה ההשפעות, מה הסיכונים ואילו שילובים עלולים להיות קטלניים? קטמין כל מה שרצית לדעת.
Scroll to Top